Elektrizující zážitky: Stojany pro nabíjení elektrokol v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše

Ing. Zdeněk Vacek, Ph.D.
126 000 Kč
54 líbí se mi
Stará Huť
Sport a volný čas

Doplnění stávajících stojanů pro kola v areálu Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, příspěvkové organizace Středočeského kraje (dále jen PKČ) stanicí pro současné nabíjení až čtyř elektrokol, s konektory v Česku nejrozšířenějších systémů. Projekt zahrnuje náklady na pořízení nabíjecí stanice včetně příslušenství (spojovacích kabelů), její instalaci a provoz po dobu prvních 3 let.

Na samotě pod hrází romantického rybníka zvaného Strž, ve Staré Huti u Dobříše, najdete romantický areál Památníku Karla Čapka. V historické budově z 19. století, spojené s industriální historií kraje, totiž světově proslulý umělec strávil většinu času z posledních tří let svého života (1935-1938). Právo doživotně užívat tento objekt dostali s chotí Olgou jako svatební dar.
U brány PKČ najdete rozcestník značených turistických tras, vychází od něj Naučná stezka Karla Čapka a je zapojen do projektu Cyklisté vítáni. Stávající stojany pro kola návštěvníků doplňme stanicí pro současné nabíjení až čtyř elektrokol, s konektory v Česku nejrozšířenějších systémů. Projekt zahrnuje náklady na pořízení nabíjecí stanice včetně příslušenství (spojovacích kabelů), její instalaci a provoz po dobu prvních 3 let – pro návštěvníky PKČ bezplatně jako dodatečná služba.
Čas potřebný pro nabíjení mohou cyklisté příjemně prožít v expozici připomínající život a dílo významného prvorepublikového spisovatele, novináře a dramatika Karla Čapka, jeho manželky, herečky a spisovatelky Olgy Scheinpflugové a také předního publicisty Ferdinanda Peroutky. Součástí areálu PKČ je navíc bistro.

Veřejný přínos projektu

Po dobu prvních 3 let bezplatná služba pro návštěvníky Památníku Karla Čapka, oblíbeného cíle výletů nejen místních obyvatel. U brány PKČ je rozcestník značených turistických tras, vychází od něj Naučná stezka Karla Čapka a je zapojen do projektu Cyklisté vítáni.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Spojovací kabely s konektory v Česku nejčastější typů elektrokol, včetně rezervních
8 000 Kč
Nabíjecí stanice Powerbox.ONE
28 000 Kč
Projektová dokumentace
5 000 Kč
Náklady na spotřebovanou elektřinu, servis zařízení, poškození/ztráty spojovacích kabelů
90 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-5 000 Kč
Cena celkem
126 000 Kč