Proměna Komunitního centra Želízko v Nučicích

PhDr.Marie Koubová
186 440 Kč
59 líbí se mi
Nučice
Kultura

Předmětem projektu je proměna stávajícího Komunitního centra Želízko v multifunkční kulturně-vzdělávací centrum, v němž bude obnovena obecní knihovna a fungovat společenský a dětský klub, učebna na výuku jazyků a dalších dovedností, cestovatelské besedy, ochutnávky vín, cvičení pro maminky či seniory a řada dalších akcí.

Obec Nučice na Praze západ se intenzivně rozvíjí a počet jejích obyvatel se trvale rozrůstá. Vedle bydlení je třeba obyvatelům – novým i starousedlíkům – nabídnout kvalitní komorní prostor pro vzájemné potkávání a poznávání při nejrůznějších akcích. Komunitní centrum tento potenciál má a při citlivé rekonstrukci, respektující původní architektonické prvky, je velká naděje, že by z něj vzniklo komunitní centrum v plném smyslu slova. Centrum, kde by opětovně vznikla knihovna a víceúčelové místnosti, které by bylo možné používat pro dětské herničky pořádané maminkami na mateřské dovolené, cvičení (pro maminky po porodu, pro seniory, aby záda nebolela) a široké spektrum akcí (autorská čtení, cestovatelské besedy, degustace vína, výuka jazyků), ať pořádaných obcí, tak i soukromých (možnost pronájmu na soukromou akci,např. oslavu narozenin dětí apod.). Dispozice centra navíc umožňuje využívat i chráněné venkovní prostory, například na letní venkovní akce (grilování s písničkou, muzejní noc (v druhé polovině budovy sídlí Muzeum obce Nučice), dětská odpoledne, cvičení jógy apod.

Veřejný přínos projektu

Z projektu Komunitního centra by měli prospěch všichni obyvatelé Nučic bez výjimky. Nejenže by do něj mohli obyvatelé obce chodit na pořádané akce, ale měli by možnost i akce sami vymýšlet a podílet se na jejich realizaci (jako je např. cvičení maminek s dětmi) a využívat je i pro soukromé účely (např. dětské oslavy narozenin apod.). Nabízely by tak místo pro smysluplné trávení volného času dospělých i dětí, setkávání různých generací i bližší seznámení nových obyvatel se starousedlíky. Prostory již nyní mají úžasnou atmosféru, kterou by rekonstrukce ještě posílila. Prospěch z projektu by měla i sama obec, která by byla schopná nabídnout občanům prostory pro kvalitní trávení času.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Oprava elektrických rozvodů
10 000 Kč
Nová podlaha (ošetření proti dřevomorce, dřevotřískové desky, podlahová krytina)
30 000 Kč
Osvětlení
15 000 Kč
Oprava komínu (vyfrézování, vložka)
35 000 Kč
Vybavení knihovny(regály, stůl)
55 000 Kč
stolky a židle pro návštěvníky
20 000 Kč
skládací židle - pro větší akce
3 500 Kč
Oprava kuchyňky - kuchyňské skříńky
11 000 Kč
Dlažba a obklady
5 000 Kč
Společné prostory (nové rozvody, nová dlažba, oprava stávajících WC, restaurace dveří a táflování u oken, vybourání stávajících komůrek pod schody a proměna v šatnu, vymalování)
71 000 Kč
Nábytek do šatny a společných prostor
30 000 Kč
Krbová kamna
20 000 Kč
Oprava omítek
10 000 Kč
Vymalování
8 000 Kč
Nábytek do učebny (6x psací stůl, 6x židle, dětský nábytek)
42 940 Kč
Projektová dokumentace
10 000 Kč
0 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-190 000 Kč
Cena celkem
186 440 Kč