Auto pro charitu - Charita Vlašim pro Vás!

Daniela Laloučková
350 000 Kč
56 líbí se mi
Vlašim
Sociální služby

Pomáháme lidem od Neveklova po Dolní Kralovice. Poskytujeme především terénní služby péče o seniory a zdravotně postižené. Další oblastí kde pomáháme je potravinová a materiální pomoc s odborným poradenstvím. Auto je pro nás nutné k převážení osob i materiálu.

Nutně potřebujeme automobil na převoz materiální pomoci a pro zajištění terénních služeb. Poskytneme ročně podporu více jak 1000 osobám ze Středočeského kraje. Například v roce 2019 to bylo 77 seniorů terénních sociálních služeb, 516 pacientů odborné zdravotní domácí péče a 416 osob v Občanské poradně. Pohybujeme se v Benešově, Vlašimi a dalších obcí okresu Benešov. V obou městech jsme vybudovali Místa vzájemné materiální pomoci. Lidé nám přináší šatstvo a drobné kuchyňské vybavení. My musíme zajistit dostatek potravin. Za rok 2019 jsme vydali zdarma potraviny a materiální pomoc v počtu 15 735 ks v hodnotě 333 955 Kč a z evropského projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám (FEAD) byly rozdány potraviny, hygienické prostředky a spotřební zboží v počtu 5 669 ks v hodnotě 100 318 Kč. Z přijatých darů bylo zdarma rozdáno 795 ks oblečení, obuvi a domácích potřeb. Z výše popsaného je zřejmé, že nutně potřebujeme automobil pro převoz potravin a dalšího materiálu. V organizaci pracuje 45 zaměstnanců. Vlastní auta máme 2 ve zdravotní péči a 2 v terénních sociálních službách. Ostatní terénní pracovníci musí používat vlastní vozidlo. Tato podmínka omezuje příjem nových pracovnic. Také převoz potravin a dalších věcí děláme vlastními automobily. S novým automobilem to bude super!

Veřejný přínos projektu

Naším posláním je být ku pomoci všem, kteří to potřebují. Hledáme možnosti jak pomáhat i mimo takzvané registrované služby. Ne každý si ale o pomoc řekne. Díky našim zdravotním sestrám a pečovatelkám víme, jak se daří seniorům v odlehlých vesničkách na okraji kraje a okresu. Díky Občanské poradně máme přehled o lidech s finančními problémy. Spolupracujeme se sociálními odbory, vedením městysů a obcí. Pokud zakoupíme auto, budeme soběstační při dojíždění pro potraviny, jejich rozvoz potřebným a zajištění terénních služeb.

Rozpočet
Popis položky
Cena
automobil - polododávka
400 000 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
0 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-50 000 Kč
Cena celkem
350 000 Kč