Rekonstrukce starých parketových podlah v učebnách Gymnízia Brandýs nad Labem

Petr Šilar
205 000 Kč
0 líbí se mi
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Ostatní

Budova Gymnázia Brandýs nad Labem pochází z první republiky. Podlahy byly tvořeny kvalitními parketami. Bohužel mnoho desetiletí se neprováděla údržba a opravy podlah a ty jsou nyní v pohledově dost zanedbaném stavu.

Řada učeben brandýského gymnázia má na podlaze staré ošlapané parkety, které ale vypadají na kvalitní materiál. Podle poptávek z roku 2018 - 2019 u profesiolnálních firem z oboru jeden metr rekonstruovaných parket (broušení, tmelení, lakování) vychází včetně DPH kolem 500 - 550 korun za metr plošný.
Jedna učebna o ploše 65 metrů tedy vychází na nějakých 30 - 35 .000 Kč. Přitom vzhled podlahy je určující pro dojem z celé učebny.
Tato cena zahrnuje broušení + tmelení + 3 vrstvy laku + nové olištování.

Veřejný přínos projektu

Projekt "Rekonstrukce parketových podlah brandýského gymnázia" znamená opravu půl století neudržovaného stavu a výrazné zlepšení úrovně místa pobytu studentů a pedagogů.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Rekonstrukce podlahy šesti učeben (to je příklad; může jít třeba o jednu učebnu nebo více)
200 000 Kč
Projektová dokumentace
5 000 Kč
0 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
205 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt
Odůvodnění
Závěr
Koordinátor projektu
V souladu se Zásadami participativního rozpočtu není dostatečně široký veřejný zájem (B.4). Projekt je zaměřen na opravu a údržbu stávající budovy gymnázia. Prostředky tohoto typu (údržba, oprava) má příspěvková organizace alokovány v rámci řádného rozpočtu.
Neproveditelný