Semafory upravující rychlost aut

Kateřina Cilc
120 000 Kč
0 líbí se mi
Kly
Doprava

V dopravní špičce (ráno 6-9 hodina) odpoledne (16-18 hodina) se na přechodech v obci nedá přejít. Řidiči nemají čas zastavovat, pospíchají do práce nebo domů. Stále se v obci potýkáme také s rychlými řidiči. Vše by krásně vyřešili semafory na přechodech, které by reagovali na rychlost projíždějících aut a zároveň na chodce.

V obci Kly na silnici 1/9 doslova chybí světelné semafory na přechodech, reagující na rychlost projíždějících aut. V mnoha obcích to dobře funguje. Chápu, že je to finančně nákladná záležitost. Realizací projektu by se omezila tolik diskutovaná vysoká rychlost projíždějících aut (několikrát řešeno na veřejných obecních schůzích). Řidiči by si více dávali pozor na rychlost, když by jim hrozila červená na semaforu. Tedy muset zastavit nebo porušit zákon s vyšší sankcí než je rychlost.
Ráno okolo sedmé hodiny a odpoledne, kdy jedou lidé z práce, okolo šesté, se nedá po přechodech přejít. Auta jedou v pravidelných intervalech a řidiči nemají čas zastavovat kvůli chodci. Nepřeháním, když tvrdím, že na přechodu u frekventované silnici stojím v tyto hodiny s dítětem v kočárku i pět minut. Možná bych tam stála do teď, když bych nenaznačila řidičům, že opravdu přecházím. Za velkého nadávání, nebo troubení mě nakonec někdo pustí. Často se také stává, že mě pustí jen řidič z jednoho směru. V druhém směru řidiči odmítají zastavit, což vede k tomu, že řidič, který mě pustil si to rozmýšlí a jede. Nastává velice nebezpečná situace.

Veřejný přínos projektu

Semafory by byli prospěšné pro každého chodce, především pro seniory a děti. Přispěli by k bezpečnému přecházení na velmi frekventované silnici Mělník – Praha. Obec Kly + obec spadající pod obec Kly (Větrušice) by ideálně ocenila čtyři takové semafory. Je jasné, že velký výskyt semaforů by mohl řidiče "otrávit". Proto by bylo dobré semafory umístit alespoň na první a poslední přechod v obci.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Realizace dvou semaforů (Dolní Vinice, Větrušice)
120 000 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
Bohužel z veřejně dostupných zdrojů nemohu pravdivě zjistit kolik jsou náklady X příjmy
0 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
120 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt
Odůvodnění
Závěr
Obec Kly
Projekt řeší problematiku, kterou dlouhodobě obec komunikuje a hledá řešení. Navrhované řešení je s ohledem na význam pozemní komunikace nerealizovatelné. V tuto chvíli je již instalováno úsekové měření a další opatření budou následovat.
Neproveditelný