Osvětlení sportoviště a relaxační zóna Benátky nad Jizerou

Pavel Podolský
400 000 Kč
249 líbí se mi
Benátky nad Jizerou
Sport a volný čas

Vybudování klidové a odpočinkové zony včetně osvětlení pro venkovní bikrosový areál v Benátkách nad Jizerou – Kbele.

Jsme pobočný spolek při ÚAMK a provozujeme bikrosový areál u Benátek nad Jizerou, který je umístěn v těsné blízkosti Pastevní rezervace koní a zubrů.
Chtěli bychom spojit síly a vybudovat odpočinkovou zónu pro početné návštěvníky obory, kteří u bikrosového areálu parkují nebo projíždějí na kole.
Zároveň je předmětem projektu i osvětlení pro bikrosový areál. Řadu pomocných prací jsme připraveni zvládnout svépomocí, ale uvítáme finanční podporu především u investičních položek.

Lokalita je celkem turisticky vyhledávaná a nikde v blízkém okolí není kulturní prostor na posezení a odpočinek. Na kraji lesa u areálu zbudujeme odpočinkovou zonu - lavičky, stoly, odpadkové koše, stojany na kola a info tabuli. Zároveň vybudujeme funkční osvětlení nejen pro zmíněnou zonu, ale především pro sportoviště. Osvětlení zaručí viditelnost i ve špatných světelných podmínkách.

V současné době toto sportoviště jediné v ČR, kde je vybudována trať evropských parametrů, včetně SX startovacího pahorku. Chceme proto rozšířit její využitelnost po delší dobu. Celý areál by mohl být využíván do večerních hodin.
Sportoviště je veřejně přístupné. Je také hojně využíváno nejen jezdci domácího klubu, ale především celorepublikově v rámci přípravy na mezinárodní i domácí bikrosové závody.

Veřejný přínos projektu

Smyslem projektu je nejenom zkvalitnit provoz sportovního areálu, ale především rekultivovat a nabídnout veřejný prostor v jeho těsné blízkosti pro posezení a odpočinek velkého počtu turistů a cykloturistů, kteří míří do této oblasti.
Areál je volně přístupný a pokud neprobíhají tréninky nebo závody, je k dispozici široké veřejnosti.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Svítidlo LED 24 ks
381 850 Kč
Stožáry 10 ks
128 400 Kč
Stůl s dřevěnými deskami s kovovým podnožím 3 ks
47 595 Kč
Lavička dřevěná s kovovým podnožím 1 lavička délka 1,8 m, 6ks
50 190 Kč
Stojan na kola, 3 ks
9 450 Kč
Odpadkový koš se stříškou 1ks
16 515 Kč
Zemní práce, betonáž, osazení a přikotvení mobiliáře - brigádně vlastními silami
0 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
Spotřeba elektrické energie
6 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-240 000 Kč
Cena celkem
400 000 Kč