Chytrá autobusová zastávka v obci Krchleby

Bc. Bohumila Jeřichová
338 918 Kč
101 líbí se mi
Krchleby
Doprava

Cílem projektu je udělat ze staré plechové zastávky moderní, chytrou a uživatelům veřejné dopravy příjemnou autobusovou zastávku. Zlepšit kulturu cestování, ale i vzhled obce. Využití pro celou širokou veřejnost díky wifi zóně a dobíjecí stanici na elektrokola.

Přebudování stávající plechové autobusové zastávky na chytrou autobusovou zastávku bude mít následující etapy:

1. Demontáž – proběhne demontáž stávajícího plechového opláštění a jeho recyklace. Jediné, co zde zůstane, je stávající ocelová konstrukce, která i tak bude na určitých částech doupravena. Dále dojde k rozebrání současné zámkové dlažby a bude vykopán základ pro gabionové stěny.

2. Výstavba – po přípravných pracích dojde k výstavbě gabionových stěn včetně výplně lomovým kamenem, navazovat bude práce na výdřevě a vazbě konstrukce střechy. Na střešní krytinu využijeme barvený trapézový plech.

3. Klempířské práce – neodmyslitelnou součástí budou klempířské doplňky – oplechování střechy zastávky.

4. Elektroinstalace – s vybudováním chytré zastávky souvisí také elektroinstalace. Příprava inteligentního led osvětlení pro úřední desky, které budou umístěny uvnitř autobusové zastávky na stěně, elektrická přípojka pro možné napájení elektrokol či podobných mechanismů. A proč inteligentní osvětlení? Dojde k úspoře elektrické energie, nevytváření světelného smogu, rozsvícení pouze při přiblížení osoby do prostoru zastávky.

5. Úřední desky, lavice, stojan na kola, plakátovací plocha – následně bude probíhat rozmístění úředních desek do prostoru autobusové zastávky, budou umístěny dvě dřevěné, povrchově upravené lavičky na posezení a odpočinek. Nedílnou součástí bude i stojan na elektrokola, která se zde budou moci dobíjet a čekající na dobití může navštívit blízký obchůdek. Následně dojde k upevnění dřevěné plakátovací plochy.

6. Dodláždění – veškeré dodláždění proběhne v duchu bezbariérovosti, aby i občané, kteří mají sníženou pohyblivost, zrak, byli schopni naší autobusovou zastávku využívat.

7. Wifi-zóna – nesmíme zapomenout v neposlední řadě také na napojení wifi-zóny. Určitě tím uděláme radost široké veřejnosti.

Veřejný přínos projektu

Chytrá autobusová zastávka bude sloužit široké veřejnosti, nejen pro příjemnější využívání autobusové dopravy, ale i pro místo odpočinku, využití dobíjení elektrokol, možnost napojení na wifi a zjistit si zajímavosti nejen z obce, ale i z okolí na úředních deskách. Tímto vznikne první chytré, moderní místo v obci.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Staveništní přesun hmot, komunikace
17 787 Kč
Konstrukce tesařské a klempířské
68 577 Kč
Konstrukce zámečnické - vývěsky, plakátovací plocha, elektroinstalace
90 592 Kč
Základy, zvláštní zakládání, zemní práce
8 040 Kč
Svislé a kompletní konstrukce
67 306 Kč
Dokončovací práce - lavičky, stojan na kola, nátěry
53 616 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
Běžná údržba a spotřeba elektrické energie
33 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
338 918 Kč