Za kulturou s Karlem Čapkem - Zastřešené mobilní pódium

Ing. Zdeněk Vacek, Ph.D.
190 000 Kč
79 líbí se mi
Stará Huť
Kultura

Zázemí kulturních i společenských akcí pořádaných Památníkem Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, příspěvkovou organizací Středočeského kraje by vhodně doplnilo kompaktní zastřešené mobilní pódium.

Atraktivní areál Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, příspěvkové organizace Středočeského kraje je tradičním místem konání řady kulturních a společenských akcí. Pod vzrostlými stromy, z nichž mnohé pamatují pobyt Karla Čapka se např. pořádají: recitační soutěže školní mládeže, setkání chovatelů psů i soutěže o nejchutnější domácí koláče, inspirativní workshopy a podobně. V příjemném prostředí u potoka vytékajícího z rybníka Strž, se pořádají i svatební obřady - ostatně doživotní užívání tohoto poetického místa bylo jedním ze svatebních darů slavnému prvorepublikovému spisovateli Karlu Čapkovi a jeho ženě, herečce a spisovatelce Olze Scheinpflugové. Karel Čapek si Strž zamiloval a strávil tu většinu času z posledních tří let svého života (1935-1938). Zázemí kulturních i společenských akcí by vhodně doplnilo zastřešené mobilní pódium: rozměry samotné plochy pro účinkující (5 x 3 m) není megalomanské, snadná manipulace i samostatná využitelnost pódia a jeho přístřešku o celkové hmotnosti pouhých 470 kg zajišťují, že tato stavba neúměrně nenaruší genia loci lokality. Projekt zahrnuje pořízení mobilního pódia, zaškolení personálu pro jeho obsluhu a náklady na provoz po dobu úvodních 3 let.

Veřejný přínos projektu

Volně přístupná parková část areálu Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, příspěvkové organizace Středočeského kraje je nejen díky síti frekventovaných turistických a cyklistických stezek oblíbeným cílem vycházek a výletů návštěvníků z blízka i daleka.
Kompaktní zastřešené mobilní pódium s rozměry 5 x 3 m najde využití u širokého spektra akcí - od odborných čapkologických konferencí přes komorní koncerty a recitační soutěže školní mládeže po setkání chovatelů psů (nechybí stylový Dášeňčin patník) nebo soutěže o nejlepší domácí koláče.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Náklady na pořízení pódia (Pavilon) 5x3 m se střešní konstrukcí
155 000 Kč
Projektová dokumentace
5 000 Kč
Manipulační náklady, uskladnění, údržba a servis zařízení
30 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
190 000 Kč