"Fit mami" ve Chmelišti

Markéta Zvelebilová
156 770 Kč
82 líbí se mi
Vavřinec
Sport a volný čas

Ve Chmelišti se nachází pěkné nové hřiště, na kterém tráví místní maminky mnoho času se svými dětmi. Doplněním hřiště o workoutovou sestavu by vznikla ideální kombinace pro aktivní využití volného času. Maminky by si kromě pobytu na čerstvém vzduchu mohly i zacvičit. Cvičit by mohly maminky, teenageři, tatínci, prostě kdokoli, kdo se bude chtít protáhnout a zasportovat si.

Cílem projektu je doplnění dětského hřiště ve Chmelišti o workoutovou sestavu. Jedná se o konstrukci z masivních hranolů, trubek a lan. Vzhledem k výšce pádu 2m je nutné ji doplnit o odpovídající dopadovou plochu. Sestava umožní venkovní cvičení s použitím vlastní váhy. Street workout je jeden z nejrychleji se rozrůstajících světových trendů mezi pouličními sporty, který využívá pro cvičení téměř výhradně vlastní váhu těla. Základy workoutu se využívají např. v gymnastice, kolektivních i individuálních sportech nebo při výcviku speciálních armádních jednotek.
Chmeliště je dynamicky se rozvíjející částí obce, kde bydlí mnoho mladých rodin. Dětské hřiště nabízí vyžití pro ty nejmenší, ale starší děti už nezabaví. A právě u nich je největší problém s trávením volného času u PC a tabletů. Každý projekt, který by mohl teenagery zaujmout a zajistit trávení času venku mezi vrstevníky bude přínosem nejen pro ně, ale i pro celou společnost. Vybraná sestava bude ideální pro cvičení starších dětí a teenagerů. Může to být ideální zastávka k protažení těla při běhu po okolí i pro obyvatele Vavřince a blízkých Uhlířských Janovic.

Veřejný přínos projektu

Vybraná workoutová sestava je vhodná od 6 let. Bude sloužit všem generacím. Pomůže rozvíjet pohybovou aktivitu dětí, mládeže i dospělých. Rozšíří možnosti sportovních aktivit v obci.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Výkopové práce a betonáž
8 500 Kč
Venkovní fitness sestava
59 840 Kč
Montáž, kotvení a instalace sestavy
19 520 Kč
Bezpečnostní dopadová plocha
46 260 Kč
Pokládka bezpečnostní dopadové plochy
4 000 Kč
Doprava
1 150 Kč
Vstupní revizní kontrola
2 500 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
Běžná údržba
15 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
156 770 Kč