Fitnes stezka Zlatá

Pavel Rak
395 000 Kč
109 líbí se mi
Zlatá
Sport a volný čas

Vybudování přírodní posilovny u přístupu k dětskému hřišti v obci Zlatá. Posilovna se stane součásti rekreační zóny a zlepší kvalitu místa pro život.

Záměrem našeho projektu je vybudování přírodní posilovny v katastru obce. Sportoviště, které vznikne podél cesty k dětskému hřišti, budou využívat nejenom obyvatelé obce Zlatá, ale i řada dalších aktivních návštěvníků z okolí naší obce. Po cestě dnes sice můžeme běhat, chodit na procházky, venčit psy, jezdit na kole, ale chybí nám v naší obci prostor pro udržování nebo zdokonalování fyzické zdatnosti a rozvoj duševních schopností.
Plánujeme vybudovat 8 zastávek podél cesty s posilovacími a cvičebními prvky. V další etapě, kterou budeme realizovat brigádnicky - svépomocí, mezi ně nainstalujeme informační a vzdělávací interaktivní prvky pro menší děti. Pozemky podél cesty jsou v majetku obce. Vzhledem k absenci automobilové dopravy je místo maximálně vhodné k volnočasovým aktivitám.

Veřejný přínos projektu

Vzhledem k umístění na poměrně turisticky frekventované cestě do blízkého lesa, v bezprostřední blízkosti dětského hřiště, bude toto sportoviště vyhledávaným místem pro mnoho aktivních osob z obce Zlatá i okolí. Sportoviště je navrženo tak, aby ho mohli využívat jak dospělí všech věkových kategorií, tak i starší a dospívající děti a bude veřejně přístupné. Zároveň dojde k vytvoření veřejného prostoru o délce více než 200 metrů, kde se různé věkové kategorie obyvatel Zlaté mohou potkávat při společných aktivitách.
Mezigeneračním setkávání můžeme přispět k tomu, že si různé věkové kategorie k sobě znovu najdou cestu a budou se vnímat tak, jako kdysi. Jako sousedé a přátelé. V obci je díky dřívější nekoncepční developerské činnosti značný nedostatek veřejných míst pro volnočasové aktivity. Vybudování navrženého sportovně - kontaktního místa by významně napomohlo ke zlepšení sociální stability v místě.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Revize
5 000 Kč
Posilovací prvky (8 ks) s dopadovými plochami včetně instalace a příslušenství
350 000 Kč
Projektová dokumentace
10 000 Kč
pravidelný servis a údržba
30 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
395 000 Kč