Hřiště pro další věkové kategorie v Nedomicích

Jitka Štyksová
400 000 Kč
111 líbí se mi
Nedomice
Sport a volný čas

V parku u rybníka plánujeme rozšířit využití dětského hřiště – doplnit ho posilovacími stroji zejména pro maminky a dospělé, workoutovou sestavou pro dospívající mládež a dřevěnou pergolou s lavičkami pro relax.

V parku u rybníka máme dřevěné hřiště pro děti v kategorii do 8 let. Pro dospělý doprovod jsou v blízkosti hřiště lavičky a stůl. Z reakcí sousedů vyplynulo, že je poptávka také po vyžití pro maminky – ty si upřednostňují nejlépe fitness stroje a dospívající mládež zase workoutovou sestavu. Zkušenostmi jsme zjistili, že lavičky bude dobré umístit pod dřevěnou pergolu, aby se bylo možné schovat jak před sluncem tak horším počasím, i když odolnější děti běhají venku.
Pro dostatek místa v parku je možné posilovací stroje umístit hned vedle dětských prolézaček tak, aby bylo možné si zacvičit a zároveň na děti bylo dobře vidět. Prostor s venkovní posilovnou bude částečně olemován kvetoucími keři. Protože park u rybníka je viditelný ze silnice, zastavují se zde i projíždějící cyklisté na posezení a občerstvení, které si donáší z cukrárny, která je hned na kraji rybníka. Pro ně bude pořízen dřevěný stojan na kola.

Veřejný přínos projektu

Přidání dalších prvků do parku k dětským prolézačkám umožní i ostatním spoluobčanům aktivní pohyb v našem parku u rybníka. Umožníme pohyb maminkám, zatímco sledují své ratolesti na dětském hřišti. Workoutovou sestavou uděláme radost mužům a dospívající mládeži. Pro chvíle relaxu přidáme lavičky s pergolou, aby ochránila jak návštěvníky, tak lavičky, před nástrahami počasí. Posezení v parku využívají také cyklisté, pro ně bude pořízen dřevěný stojan na kola. Park i nadále do budoucna skrývá potenciál pro využití širokou veřejností.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Dřevěná pergola s podestou 4x4m, 2x set lavička+stůl
80 000 Kč
dřevěný stojan na kola
10 000 Kč
Workoutová sestava
160 000 Kč
4x posilovací stroje + pylon
130 000 Kč
kvetoucí keře - 10 ks
3 000 Kč
Infotabule s provozním řádem
5 000 Kč
srovnání terénu, beton, usazení prvků - materiál
7 000 Kč
Projektová dokumentace
5 000 Kč
seřízení strojů a revize
30 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-30 000 Kč
Cena celkem
400 000 Kč