Zřízení komunitního centra v Kostelní Lhotě

Tomáš Drobný
397 600 Kč
236 líbí se mi
Kostelní Lhota
Kultura

Obec Kostelní Lhota v současné době buduje nové komunitní centrum. Ovšem jeho vnitřní, i venkovní vybavení dosud nebylo řešeno. Rádi bychom tedy tímto projektem zbrusu novému místu vdechli život a novou náplň. Díky pořízenému vybavení teprve komunitní prostor dosáhne svého hlavního poslání. Umožnit obyvatelům obce mít se kde potkávat, vzdělávat, cvičit, diskutovat a tvořit.

Spolkový život v obci je poměrně čilý. Nicméně, v tuto chvíli zde nejsou pro volnočasové aktivity různých cílových skupin k dispozici žádné adekvátní prostory. Významnou roli sehrává pouze kostel, ovšem interiérové uspořádání a nemožnost vytápění tak okruh spolkových činností značně omezují.
Nové komunitní centrum by mělo tento nepříznivý stav vyřešit. Jeho venkovní, ale i interiérové vybavení, jež jsou předmětem tohoto projektu, právě reagují na potřeby všech cílových skupin obyvatelstva naší obce.
Kostelní Lhota potřebuje odpovídající prostory pro případné jednorázové aktivity (setkání seniorů, jednání a tvůrčí činnost spolků, besedy s občany, vzdělávací semináře, výstavy, divadelní představení atd.). Velkou příležitostí jsou ale také libovolné návštěvy občanů během dne. Například potkávání maminek s kočárky v zimním období, kdy není v obci kam zajít, podvečerní hraní deskových her, čtení pro děti a řada dalších aktivit. Vzhledem k neexistenci knihovny v obci může dále sehrát i významnou roli v čtenářské gramotnosti. Specifickou možností je pak i cvičení a pohybové aktivity.

Veřejný přínos projektu

Pro obec je existence komunitního centra naprostou prioritou. Bude plnit nezastupitelnou společenskou roli, bude místem potkávání a prostorem, kde budou vznikat nové myšlenky, nápady a výtvory.
Sloužit bude naprosto všem skupinám obyvatel a prakticky kdykoliv. Proto uvažujeme, že bude komunitní centrum otevřeno, jak jen to bude možné a jak si to bude společnost vyžadovat. Konečně v obci vznikne místo, které umožní lidem potkat se v odpovídajícím a inspirativním prostoru. V tom vnímáme hlavní veřejný prospěch projektu.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Venkovní lavičky, 2ks
18 800 Kč
Venkovní odpadkový koš
8 000 Kč
Stojany na kola, 6ks
15 000 Kč
Stoly
49 500 Kč
Židle dospělý, 55ks
170 500 Kč
Stolní počítač
26 000 Kč
Stůl kancelářský se zásuvkami na míru
9 000 Kč
Židle kancelářská otočná
6 500 Kč
Ozvučovací technika sálu
12 000 Kč
Knihovní regály na míru
27 500 Kč
Poličky na míru
6 400 Kč
Mobilní flipchart
3 100 Kč
Dataprojektor
23 000 Kč
Sedací vaky, taburety
15 000 Kč
Odpadkový koš interiérový, 2ks
3 000 Kč
Šatní věšák
1 500 Kč
Botník
2 800 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
0 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
397 600 Kč