Malá výstavní síň pro mladé regionální výtvarníky

Ing. Tomáš Ondrášek
195 000 Kč
50 líbí se mi
Kladno
Kultura

Výstavní síň nahradí dnes již málo využívanou internetovou kavárnu a regionální/středočeští výtvarníci, amatérští i profesionální, tak získají prostor pro prezentaci svých prací. K dispozici budou mít profesionální výstavní závěsný systém, s možností zapůjčení rámů, a několik vitrín pro 3D exponáty. Pro méně zkušené tvůrce bude k dispozici kurátor a marketingová podpora.

Malá výstavní síň bude k dispozici pouze pro projekty středočeských tvůrců, s akcentem na mladé talenty. Začínající, pokročilí i zkušenější, s výtvarným vzděláním i samouci, malíři, výtvarníci i fotografové. Výstavy budou instalovány v režii a kurátorské péči příspěvkové organizace, včetně propagace a vernisáže. Tvůrce jen dodá svá díla, podklady pro propagaci a navrhne způsob instalace výstavy. Vše ostatní zajistí pořadatel. Každá výstava bude zdokumentována a natrvalo prezentována na internetu. Po dohodě může být výstava i prodejní.

Veřejný přínos projektu

Středočeskou vědeckou knihovnu navštěvují denně stovky lidí, a kdyby si jen každý třetí návštěvník výstavu prohlédl, může vystavená díla za měsíc vidět 1,5-2 tisíce diváků. Výstavní síň nebude vybírat žádné vstupné a bude umístěna ve vstupním prostoru, kterým musí projít všichni návštěvníci knihovny.
Úvodní panel výstavy srozumitelně představí autora a přiblíží jeho práci, aby byla přístupná a srozumitelná. Výstavy se budou střídat každý měsíc, budou intenzivně propagovány a bude-li to možné, vyjde jednou ročně souhrnný katalog. Příznivci výtvarného umění tak získají přehled o mladých talentech, kteří mají bydliště či jinou vazbu na Středočeský kraj.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Žaluzie do, včetně el. ovládání
11 000 Kč
Bezpečnostní kamerový systém
9 000 Kč
Klip-rámy, 50x70 cm a 60x80 cm, včetně antireflexních skel, asi 25 ks
12 000 Kč
Výstavní panely, 8 - 12 ks
35 000 Kč
Vitríny na 3D exponáty, 4 ks
8 000 Kč
Lavice na sezení polstrované, 2 ks
6 000 Kč
Výstavní systém Nielsen, včetně montáže
19 000 Kč
Výstavní systém Nielsen, včetně montáže
19 000 Kč
Osvětlení: úsporné LED reflektory na kolejnicích, včetně montáže
18 000 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
Energie, úklid, běžná údržba, instalace, kurátor
108 000 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-50 000 Kč
Cena celkem
195 000 Kč