Bezbariérový přístup nejen pro Úvaly

Petr Borecký a Jana Svatošová
399 711 Kč
51 líbí se mi
Úvaly
Doprava

Cílem projektu je zajistit bezbariérový přístup k poliklinice Úvaly.

Nedávno jsem měla natržené vazy v koleni. A věřte mi, na svět kolem se začnete dívat jinak. Sebemenší sklon, rozbitý povrch, neřku-li schody jsou hned překážkou. Ale jak se dostat na rehabilitaci, když jiná cesta není?
Měla jsem štěstí, kolemjdoucí mi pomohl.

Podejte pomocnou ruku i Vy.

Staré paní o holi, která si jde vyzvednout prášky do lékárny nebo pánovi, který jde navštívit svého obvodního lékaře. Nebo mamince s kočárkem, která vede své druhé dítko do nedaleké školky/školy. Oprava chodníku pomůže nám všem.

A jak bude oprava provedena? Nejdříve dojde ke stržení a následnému odstranění starého asfaltového povrchu. V další fázi odkopeme stávající nevyhovující podloží (kufr), který posléze vyplníme příslušnými vrstvami materiálu. Jednotlivé vrstvy postupně zhutníme a nakonec položíme zámkovou dlažbu takové tloušťky, aby po ní mohly v případě potřeby jezdit i sanitní vozy. Výsledkem bude rovný chodník s menším sklonem o celkové výměře 220 m2.

Veřejný přínos projektu

Opravený chodník bude sloužit chodcům podél jedné z nejrušnějších ulic ve městě. Dále pak návštěvníkům polikliniky. A jak již sám název projektu napovídá - návštěvníkům nejen z Úval, ale i ze širokého okolí.

Rozpočet
Popis položky
Cena
Stavební práce
399 711 Kč
Projektová dokumentace
0 Kč
Pravidelná údržba bude prováděna v rámci služeb obce
0 Kč
Financování projektu z jiných zdrojů
-0 Kč
Cena celkem
399 711 Kč