Podat projekt

JE TO JEDNODUCHÉ, STAČÍ OPRAVDU PÁR KROKŮ

Aby Váš projekt úspěšně prošel posouzením vhodnosti, proveditelnosti i hlasováním doporučujeme vám si ještě před samotným podáním projektu nastudovat Zásady participativního rozpočtu nebo alespoň základních 6 bodů úspěšného projektu.

1. Sbíráme návrhy na reálné projekty, za které se budete moci jako navrhovatel postavit. Proto svou myšlenku ROZPRACUJTE A POPIŠTE co nejpřesněji.

2. V rámci ROZPOČTU rozepište všechny položky, které je potřeba brát v úvahu. Cenu ověřte u potenciálních řešitelů. Případně požádejte o  pomoc koordinátora. Čím lépe rozpočet zpracujete, tím snažší bude posouzení proveditelnosti projektu a jeho zařazení do hlasování.

3. Klíčovým parametrem je, že všechny projekty mohou být navrhovány POUZE NA MAJETKU A POZEMCÍCH ve vlastnictví kraje, obce nebo jimi zřizované právnické organizace a s jejich doloženým souhlasem.

4. Ve svém projektu náležitě zdůvodněte prokazatelný VEŘEJNÝ ZÁJEM, který jeho realizací sledujete.

5. PROPAGUJTE svůj projekt a SBÍREJTE podporu potřebnou pro jeho projednání. Teprve po překročení 50ti „líbí se mi“ bude projekt zpracován úřadem a má šanci postoupit do rozhodujícího hlasování.

6. Sledujte pravidelně svůj email a internetové stránky projektu “MŮJ KRAJ”, ať Vám neunikne žádná důležitá INFORMACE. Kdykoliv se v případě potřeby obraťte na koordinátora participace, který vám rád s podáváním projektů pomůže.